kereste


• Mutluluklarını her şeyden üstün tuttuğumuz, ihtiyaçlarına önem verdiğimiz, en büyük önceliğimiz müşterilerimiz dir,
• Müşterimiz daima haklıdır,
• Müşterilerimiz ve potansiyel müşterilerimize “Mutlu Bir An” yaşatacak  dünya kalitesinde ürünler sunarak, ihtiyaçlarını karşılamanın mutluluğunu yaşarız,
• Müşteriyle ilişkilerimizde 'kaliteyi uyguna sunma' ilkesini benimseriz.

DİŞBUDAK
İşlenmesi iyidir,körleştirme etkisi orta derecede olup, çivilemede ön delme işlemine gerek vardır. Kolay renk verilir, çok iyi cila kabul eder,kesilebilir, soyulabilir,yapıştırılması iyidir.Oldukça iyi kurutulabilir. Ancak, yüzeysel, çatlaklara ve yarılmalara dikkat edilmelidir.

IHLAMUR
Kolay ve çabuk işenir. Ancak pürüzlü yüzeyler teşekkül etmemesi için ince ve keskin aletler kullanılmalıdır.Tornalanabilir, çivilenebilir, vidalanabilir, yapıştırılması iyidir. Renk verilebilir, cilalanabilir.

KİRAZ
İyi şekilde işlenmektedir. Yapıştırılması çivilenmesi, renk verilmesi iyidir, çok mükemmel cila kabul eder. Çarpılmaya eğilimi fazladır. Oldukça hızlı kurutulabilir. Öz odunu orta derecede dayanıklıdır.

CEVİZ
Kolay ve düzgün bir şekilde işlenir, düzgün yüzeyler elde edilir. Orta derecede körleştirme etkisi vardır.Soyulabilir, çivileme ve vidalanması iyidir, orta derecede yapıştırılabilir, çok iyi renk verilir ve çok iyi cila kabul eder. Diri odun kolay, öz odun güç emprenye edilir.

ARMUT
Biçilmesi orta derecede güçtür. Son derecede iyi tornalanabilir, çivi ve vidayı iyi tutar,iyi yapıştırılır. Özellikle renk verilmesi ve cilalanması iyidir. Siyah renk verilerek abanoz a benzetilir, buharlama suretiyle kırmızımsı kahverengi bir renk elde edilir. Armut ağacından elde edilen tomruklar mayıs sonuna kadar işlenmelidir. more info Kesilen kısımlarda çatlama tehlikesi olduğundan havadar bir yerde istif edilmemelidir.
 
KARAAĞAÇ
El aletleri ve makinelerle oldukça kolay işlenir. Keskin aletler kullanılmalıdır. Planyalamada güçlükler ortaya çıkabilir, kesilebilir, çivilenme ve yapıştırılma, renk verme ve cilalanması iyidir. Buharlanmış malzeme bükülme özelliklerine sahiptir.

Koçist Orman Ürünleri
kereste

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *